Týmy

Tým Bulls

Tým Bulls

Angažováním špičkových sportovců Karla Platta a Stefana Sahma začala v roce 2007 úspěšná éra týmu Bulls. Tato dvojice svými velkolepými výsledky na dlouhých tratích dokázala při své premiéře zvítězit v legendárních Cape Epic, Transalp a Trans Germany MTB maratonech. Tento tým složený z jezdců různých národností, mimo své výkony, bere vážně i přípravu mladých talentů. Své zkušenosti zde předávají mladým jezdcům kategorie juniorů a U-23 ti nejlepší z nejlepších. Tým Bulls získal titul mistra Evropy v kategorii U-23.

BULLS Nutrixxion Team

Tým ORV

Tým ORV

Lady Tým Abus Nutrixxion

Vrcholem historie týmu Abus Nutrixxion Lady byla bezesporu stříbrná medaile Rachel Neylanové při mistrovství světa v holandském Valkenburgu. Australanka v barvách Abus Nutrixxion nemohla uvěřit, po náročném 124 km závodě, svému výkonu, kdy zaostala 10 vteřin za hlavní favoritkou a vítězkou závodu Marianne Vos. “Jednoduše neskutečné!” Slavila bloňdatá cyklistka ze Sydney. Začátkem roku se 56-ti kilogramová lehká váha připojila k týmu Abus Nutrixxion a již na společném soustředění na Mallorce, bylo patrné její odhodlání a píle v tréninku. Rachel začala jezdit na kole až v roce 2008, kdy se do té doby věnovala úspěšně lehké atletice.

LADY Nutrixxion Team

Tým Sparkasse

Předchůdcem aktuálního týmu Nutrixxion byl tým Sparkasse s mistrem světa Markem Cavendishem. Jakožto prémiový výrobce sportovní výživy jsme měli za úkol podporovat mladé rostoucí sportovce. Založený tým v roce 2004 pod názcem Sparkasse se od roku 2009 oficiálně jmenuje Tým Nutrixxion. Součástí týmu byla vždy světová špička. S odstupem, největší osobností byl Mark Cavendish, který společně s Edem Clanceym v roce 2006 zahájili svou sportovní cestu právě u nás. Mark Cavendish následně získal titul Mistra světa a patří k několikanásobným vítězům etap při Tour de France. V našich barvách jezdil dva roky. U nás se Mark vyzbrojil pro svou kariéru, která naznačovala velké úspěchy, kterých poté dosáhl na Tour de France a na Mistrovství světa. Ale nejen Mark Cavendish dosahoval prvotřídních výsledků. Dirk Müller vyhrál titul mistra Německa v silničním závodě profesionálů, kdy porazil celou německou elitu. Andreas Beikirch, dráhový specialista, senzačně vyhrával závody Six Days.